YATIRIMCILARIN DİKKATLE TAKİP ETMESİ GEREKEN ŞİRKET HABERLERİ

16 Eylül 2020 borsada işlem gerön hisselerden gündeme yansıyan haber başlıkları

YATIRIMCILARIN DİKKATLE TAKİP ETMESİ GEREKEN ŞİRKET HABERLERİ

Yusuf 16.09.2020 09:21 0 Yazdır

Migros (MGROS, Nötr): Bilindiği üzere, Migros Ticaret A.Ş., e-ticaret alanındaki Sanal Market operasyonlarını mevcut mağazaları üzerinden kendi bünyesinde yürütmekte ve bu alanda büyümeye devam etmektedir. Diğer taraftan, Şirketin bağlı ortaklığı konumundaki mevcut durumda gayri faal olan Sanal Merkez Ticaret A.Ş.'nin şirket unvanının Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Bu suretle, finansal teknolojilerin gıda perakende operasyonlarında daha etkin kullanılması, ödeme ve elektronik para hizmetleri alanındaki iş fırsatlarının değerlendirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda, Moneypay'in sermayesinin hem iç kaynaklar hem de sermaye taahhüdü yoluyla 10mn TL'ye artırılmasına karar verilmiş olup, söz konusu sermaye artırımına Şirket tarafından 6,4mn TL sermaye bedeli ile iştirak edilecektir.

Soda Sanayii (SODA, Nötr): Şirket ile Petrol İş Sendikası arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yasal prosedür uyarınca Petrol İş Sendikası tarafından 15.09.2020 tarihi itibariyle grev kararı alınmış ve grev uygulama tarihi belirlenmiş olup, görüşmelerde anlaşma sağlanamadığı takdirde grev uygulamasına 09.10.2020 günü başlanacağı bildirilmiştir. Toplu iş sözleşmesi olağan süreci içerisinde görüşmeler halen devam etmektedir.
 
Orge Enerji (ORGE): Şirketin, İstanbul'da inşası devam etmekte olan Ataköy-İkitelli Metro Projesi'nin metro tünelleri elektrik işlerine yönelik olarak verdiği 4,2mn Euro+KDV tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirket lehine sonuçlandığı İşveren Aga Enerji Nak. Mad. İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından Şirkete bildirilmiştir. İşveren ile alt yüklenici sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.  İşin 180 günde bitirilmesi planlanmaktadır. 

İhlas Holding (IHLAS): Bağlı Ortaklığı İhlas Yayın Holding A.Ş. ile eşit oranda paya sahip olmak üzere İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin kurulmasına, kuruluşa ilişkin çalışmaların başlanmasına ve gerekli izinler için başvuruların yapılmasına karar verildiği duyurulmuştur.

Verusa Holding (VERUS): Verusa Holding'in %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ("MAPEG") tarafından açılan Ruhsat ihalelerinden; Gaziantep İli İslahiye İlçesi'nde bulunan 2 adet maden sahası ruhsat ihalelerini kazanmış olup, 15.09.2020 tarihi itibariyle bedeli peşin ödenerek ruhsatları satın almıştır. Son alınan yeni ruhsatlarla birlikte Verusa Holding'in %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri'nin sahip olduğu maden sahası sayısı 26 adete yükselmiştir.

 ALARK - 15 Eylül 2020 Tarihli Sabah Gazetesi'nde Yayınlanan Haber Hakkında KAP'ta yer alan paylaşım
° AVGYO - AVRASYA PETROL VE TURİSTİK TESİSLER YATIRIMLAR Mülkiyeti bağlı ortaklık olan Metro Turizm Otelcilik ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. ye ait, Edirne ili Merkez ilçesi Kirişhane Mahallesi Soğukkuyu mevkiinde 2261 ada 16 parsel de kayıtlı 19.532,00 m2'lik arsa üzerinde yapılacak ''Metro Hotel Apartments'' projesinin inşaatının yapımına ilişkin ARTI DEĞER İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile sözleşme imzalanmıştır.
° AVTUR - AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI Metro Turizm Otelcilik ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş'ne ait Edirne ili Merkez ilçesi Kirişhane Mah. Soğukkuyu Mevkii 2261 ada 16 parsel üzerinde yapılacak olan '' Metro Hotel Apartments'' projesinin inşaatının yapımına ilişkin ''Artı Değer İnşaat Otomotiv Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş'' ile 15.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere karşılıklı protokol imzalanmıştır.
° EKGYO - İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi 15.09.2020 tarihinde saat 11:00'da yapılmıştır.
° FENER - Sağlık kontrollerinin tamamlanması ile profesyonel futbolcu Vedat Muriqi'in İtalyan Kulübü S.S. Lazio'ya, oyuncunun şirketle olan sözleşmesinin 17.500.000 Avro net bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. Transfer bedeline ilaveten, S.S. Lazio kulübünün sportif sonuçlarına bağlı olarak S.S. Lazio, Kulübe aşamalı olarak azami net 2.500.000 Avro bonus bedeli ödeyecektir. Ayrıca, S.S. Lazio tarafından Futbolcunun ileride diğer bir kulübe transferi halinde S.S. Lazio tarafından elde edilecek transfer bedeline bağlı olarak Kulübe %5 bonus bedeli ödeyecektir.
° GARAN - Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's, 11 Eylül 2020 tarihinde Türkiye'nin notunu B1'den (Negatif görünüm) B2'ye (Negatif görünüm) düşürmesini takiben; 15 Eylül 2020 tarihinde Banka'nın uzun vadeli YP notunu da B3'den (Negatif görünüm) Caa1'e (Negatif görünüm) düşürmüştür.
° IHLAS - Bağlı Ortaklık İhlas Yayın Holding A.Ş. ile eşit oranda paya sahip olmak üzere İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin kurulmasına, kuruluşa ilişkin çalışmaların başlanmasına ve gerekli izinler için başvuruların yapılmasına karar verilmiştir.
° INTEM - Sermayesinin tamamına (%100) sahip olduğu bağlı ortaklık İntema Yaşam Ev ve Mutfak Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yönetim kurulunca, 28 Eylül 2020 tarihinde yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısında görüşülmek üzere, 34.500.000 TL olan ödenmiş sermayesinin azaltılan tutar geçmiş yıl zararlarına mahsup edilmek suretiyle 7.000.000 TL'ye indirilmesine ve eşzamanlı olarak 22.000.000 TL'ye artırılmasına karar verilmiş olup, toplanan yönetim kurulu, nakden artırılan 15.000.000 TL (OnbeşmilyonTürkLirası) sermayenin taahhüt edilmesine ve ½'sinin yapılacak sermaye artırımına mahsuben Olağan Genel Kurul öncesinde sermaye avansı olarak ödenmesine, bakiyenin ¼ 'ünün tescilden önce, kalanın ise tescili takip eden 24 ay içinde ödenmesine, karar vermiştir.
° METRO - Bağlı ortaklık olan Metro Euphoria Hotel Batumi JSC' nin borsaya açılma işlemleri tamamlanmış olup sermayesini oluşturan A ve B grubu olmak üzere 60.529.922 adet paylarından;Şirkete ait olan 54.476.929 adet B grubu paylardan halka arz süreci öncesi kurumsal yatırımcılara yapılan satışta dahil olmak üzere 3.030.096 adet pay satılmış olup, şirkete toplam geliri 13.179.547,45 GEL (29.560.479,66 TL) olmuştur.Şirketin Metro Euphoria Hotel Batumi JSC B Grubu payları toplamı 51.446.833 olmuştur.
° MGROS - Bilindiği üzere, Şirket Migros Ticaret A.Ş., e-ticaret alanındaki Sanal Market operasyonlarını mevcut mağazaları üzerinden kendi bünyesinde yürütmekte ve bu alanda büyümeye devam etmektedir.Diğer taraftan, Şirketin bağlı ortaklığı konumundaki mevcut durumda gayri faal olan Sanal Merkez Ticaret A.Ş.'nin şirket unvanının Moneypay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. ("Moneypay") olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.Bu suretle, finansal teknolojilerin gıda perakende operasyonlarımızda daha etkin kullanılması, ödeme ve elektronik para hizmetleri alanındaki iş fırsatlarının değerlendirilmesi hedeflenmektedir.Bu kapsamda, bağlı ortaklık Moneypay'in sermayesinin hem iç kaynaklar hem de sermaye taahhüdü yoluyla 10.000.000 TL'ye artırılmasına karar verilmiş olup, söz konusu sermaye artırımına Şirket tarafından 6.400.000 TL sermaye bedeli ile iştirak edilecektir.
° OYLUM - Şirketin daha önce kapama vizesini gerçekleştirdiği yatırım teşvik belgesi kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'ndan alınan yazıya istinaden 08/2025 dönemine kadar 840.837 TL tutarında SGK primi indiriminden yararlanmasına uygunluk verilmiştir.
° PEKGY - Gayrimenkul Satışı hakkında KAP'ta yer alan bildirim
° RALYH - Şirketin 10.09.2020 tarihli KAP açıklamasında yer alan Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu'na istinaden, pay sahiplerinin yeni pay alma (rüçhan) haklarının kullanımından sonra kalan 23.791,316 TL nominal değerli payların 14 - 15 Eylül 2020 tarihlerinde 2 işgünü süre ile Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da satışı sunulması neticesinde, ilgili payların tamamının satışı 15.09.2020 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.
° RYGYO - Şirket portföyünde bulunan Kocaeli İli Kartepe İlçesi Uzuntarla Mahallesi 165 Ada 9 Parsel üzerindeki 36.333,90 m2 arsa üzerinde bulunan 5.850 m2 deponun 5.700 m2'lik depo, ofis ve açık depolama alanı "2B Plast Geri Dönüşüm Sanayi İç ve Dış Tic.Ltd.Şti."ye 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren 5 seneliğine kiraya verilmiştir.Kiraya verilen depodan 5 senede yaklaşık 2.750.000-TL+KDV gelir elde edilecektir.
° RYSAS - Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Dalal Street LLC. tarafından Kuruluşa gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama KAP'ta yer almaktadır.
° SAFKR - Almanya'da faaliyet gösteren %45 iştiraki bulunan "SAFKAR TRANSPORTKÜHLUNG UND KLİMASYSTEME GMBH"'nin tasfiye işlemleri tamamlanmıştır.
° SAFKR - Şirket faaliyetinin imkansız hale gelmesi nedeniyle beklenen ekonomik faydanın sağlanamayacağı anlaşıldığından Mısır'da faaliyet gösteren iştiraki "SAFKAR EGYPT FOR AİR CONDİTİON AND REFRİGERATİON INDUSTRİES" 'ın tasfiye sürecinin başlatılmasına karar verilmiştir.
° TURSG - Türkiye Sigorta olarak Ziraat Sigorta A.Ş. ve Halk Sigorta A.Ş.'nin ("Halk Sigorta" ve "HALKS") tüm aktif ve pasif malvarlığı unsurlarının bir bütün halinde devralınması suretiyle Şirket bünyesinde birleşilmesi işlemini takiben 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 141. maddesi uyarınca 02-15 Eylül 2020 tarihleri arasında elinde Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem gören HALKS payları bulunduran pay sahipleri ile Halk Sigorta'nın ortağı olup yine elinde fiili dolaşımda bulunmayan ve kaydı bilinen HALKS payları bulunup söz konusu payları TURSG'ye dönüşmüş payı bulunan eski Halk Sigorta ortaklarına sunduğu seçimlik Ayrılma Akçesi kullanım hakkına ilişkin süreç sona ermiştir. Söz konusu süreçte ayrılma akçesi kullanım hakkını talep eden ortak olmamıştır.
° VERUS - Şirket Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş., T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ("MAPEG") tarafından açılan Ruhsat ihalelerinden; Gaziantep İli İslahiye İlçesi'nde bulunan 2 adet maden sahası ruhsat ihalelerini kazanmış olup, 15.09.2020 tarihi itibariyle bedeli peşin ödenerek ruhsatları satın almıştır. Son alınan yeni ruhsatlarla birlikte Şirketi Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı Standard Boksit İşletmeleri A.Ş. 'nin sahip olduğu maden sahası sayısı 26 adete yükselmiştir.
° YKSLN - Şirketin 15.09.2020 tariihnde almış olduğu yönetim kurulu kararı ile (1) İhracat departmanın kurulması ve faaliyete geçmesi, (2) Tedarik Zinciri Yönetiminin geliştirilmesi ve (3) Finansman faaliyetlerinin kuvvetlendirilmesi adına İstanbul ili, Bakırköy ilçesinde yer alan yeni bir Şube açılmasına (Dış Ticaret, Satınalma ve Finansman Şubesi) karar vermiştir.Detaylar ile ilgili KAP'ta detaylı paylaşım yapılmıştır.

PAY ALIM SATIM HABERLERİ
 
° CELHA - DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG Şirketin, doğrudan bağlı ortaklığı Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. hisselerinde 14.09.2020 tarihinde, 12,10 - 12,36 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama fiyat 12,21 TL) 140.000 adet satış işlemi gerçekleştirmiştir. Bu işlem ile birlikte Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. sermayesindeki payı 14.09.2020 tarihi itibariyle %74,88 olmuştur.
° CRDFA - Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Altınbaş Holding A.Ş. tarafından Kuruluşa gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama KAP'ta yer almaktadır.
° DITAS - DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG Şirketin, doğrudan bağlı ortaklığı Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. hisselerinde 14.09.2020 tarihinde, 35,00 - 38,01 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama fiyat 35,62 TL) 47.831 adet satış işlemi gerçekleştirmiştir. Bu işlem ile birlikte Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. sermayesindeki payı 14.09.2020 tarihi itibariyle %71,46 olmuştur.
° FORMT - MEHMET HALUK TANSU 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde FORMET ÇELİK KAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,60 - 4,04 TL fiyat aralığından 1.000.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte FORMET ÇELİK KAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %4,50 sınırına ulaşmıştır.
° GSRAY - GALATASARAY SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,00 - 4,01 TL fiyat aralığından 1.700.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi
gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14 /09/2020 tarihi itibariyle %60,55 sınırına ulaşmıştır.
° KSTUR - Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Necati Gelmez tarafından Kuruluşa gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama KAP'ta yer almaktadır.
° PSDTC - MİNEREKS DİS TİC A.S. 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 13,67 - 14,09 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %22,04 sınırına ulaşmıştır.
° PSDTC - SPOT TEKSTİL SANAYİ VE TİCAR ET A Ş. 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 13,70 - 13,77 TL fiyat aralığından 25.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %3,92 sınırına ulaşmıştır.
° PSDTC - NEZİH ÖZTÜRE 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 13,76 - 13,84 TL fiyat aralığından 4.300 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %3 sınırına ulaşmıştır
° PSDTC - SPOT TEKSTİL SANAYİ VE TİCAR ET A Ş. 15/09/2020 - 15/09/2020 tarihinde PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,3 - 14,3 TL fiyat aralığından 3.407 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu
işlemle birlikte PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 15/09/2020 tarihi itibariyle %3,88 sınırına ulaşmıştır.
° TMPOL - MUSTAFA UĞUR ESKİCİ 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,75 - 7,91 TL fiyat
aralığından 175.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %7,05 sınırına ulaşmıştır
° TMPOL - HASAN AHMET ESKİCİ 14/09/2020 - 14/09/2020 tarihinde TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,76 - 7,8 TL fiyat
aralığından 10.486 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TEMAPOL POLİMER PLASTİK VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/09/2020 tarihi itibariyle %7,05 sınırına ulaşmıştır.

 
SERMAYE ARTIRIM HABERLERİ
° KUYAS - Sermaye Piyasası Kurulu'nun ("SPK") 11.09.2020 tarih ve E-29833736-105.01.01.01-9186 sayılı yazısı ile, Şirketin 100.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 54.437.596,32 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 100.000.000 TL'ye çıkartılması nedeniyle, ihraç ve halka arz edilecek 45.562.403,68 TL nominal değerli sermayeyi temsil eden paylara ilişkin izahnamenin onaylandığı Şirkete bildirilmiştir.Pay sahiplerinin, ellerindeki payların %83,70'i oranında yeni pay alma hakları bulunmaktadır.Yeni pay alma hakları (rüçhan haklarının), izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak, 16.09.2020 ile 30.09.2020 tarihleri arasında, 15 gün süreyle kullandırılacaktır.Yeni pay alma haklarının (rüçhan haklarının) kullanımında, bir payın nominal değeri 1 Türk Lirası olup, 1 lot pay 1,00 Türk Lirası'ndan satışa arz edilecektir.
° AKYHO - Şirket tarafından 01.09.2020 tarihli açıklamada duyurulan Yönetim Kurulu'nun bedelli sermaye arttırımı kararına istinaden, 150.000.000.- TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, tamamı nakden karşılanmak sureti ile %200 oranında Bedelli Sermaye Artırımı yaparak,şirketin çıkarılmış sermayesinin 41.365.000 TL'den 124.095.000 TL'ye çıkartılması kapsamında, İzahnamenin onaylanması talebi ile 15.09.2020 tarihi itibarıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.
° VAKFN - Şirketin 300.000.000,-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde,çıkarılmış sermayesinin dönem karından karşılanmak suretiyle 175.000.000,-TL'dan 200.000.000,-TL'na çıkarılmasına,arttırılan 25.000.000,-TL'nin tamamının 2019 yılı kar payından karşılanmasına, karar verilmiş olup, bu kapsamda sermayeye eklenmesine karar verilen 25.000.000,-TL tutarındaki 2019 yılı kar payı 29.06.2020 tarihinde geçmiş yıl karları hesabından sermaye hesabına aktarılmıştır.Başvuru 10.09.2020 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmıştır.Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihi: 16.09.2020

A1 CAPİTAL/ ZİRAAT YATIRIM 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Hisse Son Değişim
ISBIR 2142.9 10,00 %
IDGYO 6.27 10,00 %
ERSU 5.28 10,00 %
DENGE 4.07 10,00 %
NATEN 29.26 10,00 %
YBTAS 16704.1 10,00 %
TLMAN 31.26 9,99 %
TKURU 584.4 9,99 %
CRFSA 19.82 9,99 %
EMNIS 22.7 9,98 %
UZERB 14.66 9,98 %
KAPLM 13.56 9,98 %
PINSU 8.38 9,97 %
AYCES 93.8 9,96 %
KNFRT 14.02 9,96 %
DARDL 13.8 9,96 %
BASCM 6.08 9,95 %
SANFM 9.72 9,95 %
SNPAM 16.91 9,95 %
YAPRK 33.16 9,95 %
BRYAT 123.8 9,95 %
SONME 20.66 9,95 %
BEYAZ 9.39 9,95 %
AVHOL 3.21 9,93 %
INTEM 23.02 9,93 %
COSMO 7.31 9,92 %
AKMGY 58.2 9,92 %
ORMA 10.53 9,92 %
UTPYA 11.41 9,92 %
MIPAZ 5.65 9,92 %

Hisse Son Değişim
ISKUR 450001 -10,00 %
PKENT 809.2 -10,00 %
ISBTR 48060 -10,00 %
ARMDA 74 -9,98 %
KSTUR 167.7 -9,98 %
UFUK 14.88 -9,98 %
MRSHL 286 -9,98 %
KENT 369.5 -9,97 %
TGSAS 8.87 -9,95 %
YONGA 53.5 -9,93 %
SUMAS 39.8 -9,91 %
FMIZP 121.1 -9,90 %
KLNMA 48.1 -8,21 %
EKIZ 9.7 -7,62 %
EGPRO 19.72 -7,59 %
AYES 8.4 -7,59 %
CMENT 30.88 -7,27 %
JANTS 177.7 -6,42 %
BOSSA 10.52 -6,41 %
ARDYZ 31.08 -6,33 %
SERVE 16.34 -6,09 %
AKFGY 3.54 -5,60 %
BAKAB 12.73 -4,86 %
MAALT 101.2 -4,62 %
VKING 5.29 -4,51 %
CMBTN 97.3 -4,33 %
ISGSY 8.02 -4,30 %
FADE 6.41 -4,19 %
RTALB 50.65 -3,80 %
GLRYH 15.79 -3,66 %

Hisse Son Fiyat Değişim Hacim
SISE 6.66 0,11 % 1.978.355.282
KRDMD 3.28 0,10 % 1.106.097.233
PETKM 4.25 0,09 % 761.763.238
ODAS 2.59 0,11 % 589.699.311
THYAO 10.56 0,21 % 529.867.403
GARAN 6.49 0,01 % 480.491.624
TCELL 15.11 0,42 % 433.560.713
YKBNK 2 0,03 % 367.707.566
ASELS 16.29 0,07 % 349.990.503
KCHOL 13.83 -0,17 % 342.643.775
EKGYO 1.73 0,00 % 289.107.610
TRKCM 4.38 0,05 % 277.223.025
KLNMA 48.1 -4,30 % 259.579.181
FMIZP 121.1 -13,30 % 221.110.955
ISGYO 1.73 0,04 % 213.881.645
TUPRS 79.3 0,50 % 212.034.905
BIMAS 68.9 0,10 % 206.877.964
AKBNK 4.73 0,01 % 205.292.213
ZOREN 2.6 0,03 % 202.851.162
TRGYO 3.65 0,07 % 202.257.621
ARDYZ 31.08 -2,10 % 200.211.919
AVOD 4.23 0,09 % 200.195.941
VAKBN 3.88 0,02 % 200.189.741
NATEN 29.26 2,66 % 198.541.177
DOHOL 2.31 0,02 % 194.028.839
RTALB 50.65 -2,00 % 185.169.848
CRFSA 19.82 1,80 % 181.739.183
MGROS 40.7 1,54 % 180.776.267
HLGYO 2.42 0,04 % 176.813.471
GSRAY 4.8 0,43 % 167.562.006